Teknoloji

Karayip Efsanesi Açık Dünya Korsan Temasını Tanıtıyor

 
BlackMark Studio tarafından geliştirilen ve Valkyrie Initiative tarafından yayınlanan açık dünya, rol yapma, keşif oyunu Caribbean Legend, 15 Şubat’ta geliyor.
 
Açık dünyası ve korsan temasıyla karşımıza çıkmaya hazırlanan yapım, Karayip korsanlığının altın çağını yaşıyor ve burada etrafı dilediğimiz gibi keşfedebiliyor, korsanlığın temellerini istediğimiz şekilde atabiliyor ve ilginç kovalamacalar gerçekleştirebiliyoruz. hazineler. Geliştirme ekibine göre açık dünya rol yapma unsurlarının da yer aldığı yapımda 200 saatten fazla macera bizi bekliyor. Bu macera gerçekten bize çok fazla deneyim kazandırmayı amaçlıyor.
 
Elbette bu tarz oyunlarda açık dünyanın oldukça dolu olması ve içeriklerinin çeşitli şekillerde bizlere sunulması çok önemli. Çünkü açık dünyada boş gayrimenkulleri ziyaret etmek veya borçluları ziyaret etmek pek çok oyuncunun keyif almayacağı bir özelliktir. Ve bu yerleri ziyaret etmek için elbette orada ilginç hazineler, sırlar veya daha fazla eşya olması gerekir. Geliştirici grubun bu konu üzerinde iyi çalıştığını umuyoruz ve açık dünyada etkileşim kurabileceğimiz, keşfedebileceğimiz birçok unsurun olmasını istiyoruz.
 
Karayip korsanlığının altın çağındaki üretimlerimizden bahsedecek olursak, burada bilinmeyeni keşfetme yolunda ilerliyoruz. Haritanın her bölgesine bilinmeyenleri dahil etmeye çalışıyoruz. Şehirlere doğru ilerliyoruz. Bu şehirleri gemilerimizle yağmalayabileceğimiz gibi, aynı zamanda açık denizlerdeyken de gemileri yağmalayıp kancaya takabiliriz. Bunun dışında etraftaki hazineleri keşfetmeye, arkadaşlar edinmeye, farklı ödüller kazanmak için elimizden geleni yapmaya çalışırken aynı zamanda burada özgürlüğümüzü korumaya çalışıyoruz.
 
 
 
Bildiğiniz gibi bu tür oyunlarda her oyuncu farklı bir deneyim yaşayabiliyor. Çünkü burada yaptığımız hamleler ve seçimler farklılık gösterebilir. Bunun dışında ilgi simülasyonu da diyebileceğimiz oyunda farklı mekanikler de mevcut. Bu sayede karşı cinslerle ilişkilere girebilir, onlarla arkadaşlık kurabilir, diyalog kurabilir, etkileşime girebilir ve daha fazlasını yapabiliriz. Dolayısıyla etkileşim seçeneklerinin oldukça geniş olduğunu ve oyunda bu seçeneklerin değerlendirilmesinin oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz.
 
MS 1654 yılında yer aldığımız yapım, fırsatlar ve gizemlerle dolu açık bir dünyada geçiyor ve aynı zamanda burada Karayipler’i keşfetmeye çalışıyoruz. Oyun içinde bize gerçekten etkileyici içerikler sunuyor. Ama elbette grafik ve animasyon konusunda üst düzey bir deneyim beklememek lazım. Bağımsız bir geliştirici tarafından bizlere sunulmak istenen bu yapımda aslında yukarıda da bahsettiğimiz gibi geliştirici grubun belirttiği gibi 200 saatten fazla deneyim bize aktarılmak isteniyor. Bu deneyim aslında uzun bir süreci kapsıyor. Ancak burada kendi korsanımızı oluşturup hikayede istediğimiz gibi ilerleyebiliyoruz. Elbette zenginlik, güç, romantizm ve unvan söz konusu olduğunda burada olmaya çalışıyoruz.
 
Zenginlik konusunda elbette yukarıda da belirttiğimiz gibi çevreyi keşfetmeye çalışıyoruz, gizli hazineleri ortaya çıkarmak için etrafımızdaki anlatılmamış sırları ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Bunun dışında başlık konusunda da çok dikkatli olmamız gerekiyor. Ayrıca başlıkla ilgili şunları söyleyebiliriz: Açık dünyada mutlaka bir unvanınız var, yani ne kadar ünlüsünüz. Bu şöhret meselesinde elbette Karayipler’in en ünlü korsanı olmak için elinizden gelenin en iyisini yapmak üzere yola çıktık. Bu arada farklı maceralara atılabilirsiniz.
 
 
 
Oyunda geçirdiğimiz süre boyunca başlangıçta basit bir aile sorunu gibi görünen bir olayla başlıyoruz. Ama bu dallanıp budaklanmaya başlıyor ve gerçekten dolu hale geliyor. Kardeşimize yardım etmek için oyunda ilerlemeye ve seyahat ettiğiniz süre boyunca Fransız asilzade Charles de Maure rolünü üstlenmeye çalışıyoruz. Oyunda Karayiplerin en etkili korsanı olmaya çalışmaktadır. Burada ganimet avlamaya çalışırken elbette diğer korsanlarla da savaşıp gemilerine baskın yapabiliyoruz ve hepsini ele geçirip geçirmemek tamamen bize bağlı.
 
Yüzlerce görev üstlenebiliriz ve elbette bu görevlerin yanı sıra çantalarımızı da hem ekipmanla hem de hazineyle doldurabiliriz. Çantalarımızı ne kadar doldurursak, o kadar çok ekip çekebiliriz, o kadar çok arkadaş ediniriz, romantik ilgi alanlarını keşfetmeye çalışırız, hikayenin içeriğini farklı dokunuşlarla deneyimlemeye çalışırız. Oyuna özgürce katılabiliyoruz, istediğimiz gibi ilerlemek tamamen bizim elimizde. Hikayeyi istediğimiz kadar hızlı ilerletebilir veya farklı durumları birleştirebiliriz. Oyunda olduğumuz sürece kaptan olabiliriz ve gemimizin tam kontrolü bize verilir.
Oyunda ne kadar çok yer alırsak o kadar çok deneyim kazanabiliriz. Bu tecrübeyle görevlerimizi daha kolay başarabiliyor, gemimizi dilediğimiz gibi özelleştirip kişiselleştirebiliyoruz. Aynı şekilde gemimizi de güçlendirerek diğer korsanlara göre daha güçlü bir konuma gelebiliriz. Oyundaki en büyük ganimetler bizi bekliyor. Bu ganimetlerle dilediğimiz zaman oyundaki yerimizi alabilir, oyundaki ilgi alanlarımızı keşfedebilir, seçenekler arasından istediğimiz mesleği seçip birlikte ilerlememize devam edebiliriz. Oyunda valilikten korsan baronuna kadar istediğimiz gibi ilerleyebiliyoruz. Çünkü geliştirici ekibe göre oyunda çeşitli kariyer seçenekleri mevcut.
 
 
 
Bu kariyer seçenekleriyle oyundaki ilerlememizi istediğimiz gibi sürdürebilir ve bununla birlikte profesyonel basamaklarda yukarılara çıkabiliriz. Dolayısıyla oyunda gerçekten hoş bir deneyimin bizlere aktarılacağını, aksiyon ve rol yapma unsurlarının da ön planda olduğunu söyleyebiliriz. Oyunda sizi ömür boyu sürecek bir maceraya dönüştürecek bir ürün karşımıza çıkıyor. Güç ve romantizm dolu yapımda hangi yöne gitmek istediğiniz tamamen size kalmış.
Karayip adalarına hakim olmaya çalıştığımız açık alanda iken burasının sanal alanımız olduğu kısımlarda istediğimizi yapabiliyoruz. Hint piramitlerinden okyanusun derinliklerine ilerleyebilir, eşsiz ödüller kazanabilir ve burada dilediğimiz gibi olabiliriz. Oyunun farklı bölümlerine ilerleyerek oradaki gizemleri ortaya çıkarabiliyoruz. Elbette o kısımların derinliklerine dalıp onları ortaya çıkarabilir ve burada kendi efsanemizi şekillendirmeye başlayabiliriz. Burada ne yapacağımızı, kimi yanımıza alıp nereye gideceğimizi seçimlerimiz belirleyebilir ve bu seçimlerle oyundaki yerimizi alabiliriz. Her oyuncu oyunda farklı bir deneyim yaşayabilir. Çünkü bu tür oyunlarda her seçimde farklı yollarda ilerleyebiliyorsunuz. Dolayısıyla burada yapacağınız her saldırı çok önemli. Ancak hem dünyayı kontrol altına almaya çalışıyorsunuz hem de açık sulara hakim olmaya başlıyorsunuz. Aldığınız eğitimle gemi kaptanı olarak ilerleyebilir, geminizi doğru şekilde kullanabilir ve aynı zamanda korsanlarla mücadele edebilirsiniz.
 
Açık dünyada onlarca ada ve şehrin bulunduğunu görebiliyor ve bunları dilediğiniz gibi yeniden keşfedebiliyorsunuz. Her bölgenin etkileşime girebileceğiniz kendine özgü çeşitli görüntüleri, karakterleri, düşmanları ve fırsatları vardır. Bu fırsatları ortaya çıkarmak, onlardan görevler almak, hazineleri ortaya çıkarmak tamamen sizin elinizde. Bu nedenle oyun içerisinde farklı bölgelere ilerleyerek oraları dilediğiniz gibi keşfedebilir aynı zamanda oradaki manzaralara da göz atabilirsiniz.
 
 
 
Oyun içerisinde dilediğiniz gibi görev değiştirebilir, bu görevleri dilediğiniz gibi tamamlayabilir, burada görevlere yaklaşım şeklinizi belirleyebilirsiniz. Bunun dışında onlarca adayı ziyaret ederek her bölgedeki çeşitli fırsatları bulup keşfetmeye başlıyoruz ve orada da aynı şekilde kendi kolonimizi kurmaya çalışıyoruz. Oyun aynı zamanda bina mekaniğini de içeriyor. Bu mekaniklerle çeşitli kaynaklar toplamamız gerekiyor ve elbette bu kaynakları çeşitli yapılar inşa etmek için harcamaya çalışıyoruz. Dolayısıyla oyunda oynadığım süre boyunca bu mekaniklerden faydalanabiliyor, kendi bölgemizi oluşturup oradaki kabilemizi ziyaret edebiliyoruz. Nitekim bize hoş ve etkileyici bir içerik sunulduğunda bunu buraya aktarabiliyoruz.
 
Bunun dışında açık dünyada farklı bölgelerde girip etkileşime girebileceğiniz çeşitli binalar var. Bu binalar arasında tavernalar, genelevler, tersaneler, kaleler, kiliseler ve daha fazlası yer alıyor. Örneğin bir meyhaneye girdiğinizde çeşitli siparişler verebilir, içecek içebilir, içeceklerinizi yeniden doldurabilir, su içebilir veya diğer içecek veya yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz. Kelimenin tam anlamıyla, burada etkileşime girebileceğiniz çeşitli karakterler var.
 
Onlardan farklı görevler isteyebilir ve çeşitli gizli görevlere erişerek gizli hazinelere ulaşabilirsiniz. Bu nedenle zaman zaman meyhanelerde dolaşıp meyhaneleri kontrol etmek oldukça önemlidir. Oyunun bu tarz içeriklere ve ilgi çekici yerlere sahip olduğunu da söylemek mümkün. Bunun dışında tabii ki kaleleri de ziyaret edebilir. Bu ziyaretler ile kalenin burçları arasında ilerleyebilir, oradaki görüntüleri ortaya çıkarabilir ve kale komutanıyla konuşarak burada neler olup bittiğini öğrenmeye çalışabilirsiniz. Oyunda oynadığınız sürece farklı bölgelerde etkileşim kurabileceğiniz çeşitli yapıları inceleyebilirsiniz.
 
 
Ayrıca oyunda tersanelere de geçiş yapabiliyorsunuz. Tersanelere geçerek elbette kaptanı olduğunuz gemiyi daha da geliştirebilir veya yeni bir gemi ile oyundaki yerinizi alabilirsiniz. Ayrıca üretimde ziyaret edilecek pek çok ilgi çekici yere gidebileceğiniz dinamik hava koşulları da mevcut. Bu dinamik hava koşulları ile havanın güneşliden soğuğa ve yağışlıya doğru değişimini aynı anda deneyimleyebilir ve elbette sıcak yerler bulmak için farklı bölgelere doğru ilerlemeyi deneyebilirsiniz.
 
Bu geçişlerle birlikte atmosfer değişiyor ve geri alacağınız maceranın boyutu daha da genişleyip artabiliyor. Sakin bir turkuaz denizi deneyimlemek ya da tamamen dalgalarla kaplı bir denizde hayatta kalmaya çalışmak gibi her türlü macerayı size sunuyor. Oyunda ayrıca mağaralara girebilir, piramitleri ziyaret edebilir, ormanlara dalabilir, Hint bölgesindeki kabileleri araştırabilir ve ayrıca kayıp şehirlere doğru ilerleyebilirsiniz. Elbette kayıp şehirleri keşfetmek buradaki ana hedeflerinizden biri çünkü kayıp şehirlerde büyük hazineler var. Bu hazineleri keşfetmek ve ortaya çıkarmak tamamen sizin işiniz. Nerede oldukları ve nerede saklandıkları hareketlerinizle ortaya çıkıyor.
 
Ayrıca benzersiz ödüller alabileceğiniz ve görevleri tamamlayabileceğiniz üretimdeki mağaralara doğrudan geçebilirsiniz. Bu mağaralarda farklı düşmanlarla karşılaşabilir, mağaraların sessizliği ile burada neler olup bittiğini öğrenebilir ve aynı zamanda burada açığa çıkacak çeşitli sırlar ve hazineler de olabilir. Bu nedenle oyunda geçireceğiniz süre boyunca burada çok sayıda mağara olduğunu göreceksiniz ve bunları keşfetmeye çalışacaksınız. Piramitlerle birlikte elbette bu piramitlerin nasıl inşa edildiğini öğrenmek de sizin işiniz olacak. Piramitleri ziyaret edebilir, bu piramitlerle fotoğraf çektirebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Dolayısıyla oyunda Hint piramitleri var diyebilir ve bu piramitlerin tarih açısından ne kadar önemli olduğunu öğrenebilirsiniz. Bunun dışında doğrudan ormanlara da geçebilirsiniz. Bu ormanların yanı sıra ağaçların yoğun olduğu yerlere erkek gönderebilirsiniz ve orada yırtıcı hayvanlarla karşılaşabilirsiniz. Öte yandan burada Hint kabilelerini de görebilirsiniz. Bu kabileleri keşfetmek, onlarla etkileşime geçmek, sosyal yönlerinin nasıl yaşadığını öğrenmek girişimlerinize bağlı olarak değişebilir.
 
 
Öte yandan kayıp eşyalar burada bolca karşımıza çıkmaya hazırlanırken oyunda kayıp şehirleri keşfetmek de sizin işiniz olacak. Bu kayıp şehirleri ne kadar çok keşfedebilir, su altına inebilir ve etrafa bakabilirsek, o kadar çok hazinenin ve büyük sırların ortaya çıktığını görebiliriz. Dolayısıyla siz oyundayken bu sorunları çözmek ve kayıp şehirlere doğru doğru adımları atmak için elimizden geleni yapabiliriz. Oyunda ayrıca farklı bölgelere ilerleyerek dilediğiniz gibi hazine avlayabilirsiniz. Kendinizi hazine avcılığı ve kumarla meşgul edebilirsiniz. Oyunda tavernalara ilerleyebilir ve yukarıda da belirttiğimiz gibi farklı karakterlerle dilediğiniz gibi etkileşime girebilirsiniz. Burada içeceğinizi ve yemeğinizi aynı anda alıp karnınızı doyurabilirsiniz. Ayrıca burada kumar oynayabileceğiniz ve ilginizi artırabileceğiniz bir tamirci de olabilir. Dolayısıyla oyunda yapabileceğiniz farklı aktiviteler mevcut ve bunların içine dalıp bu zevkleri ortaya çıkarmak sizin işiniz.
Oyunda farklı türde gemiler bulunuyor ve geliştirici ekibe göre savaş gemisine sahip olmak tam bir ayrıcalık. Çünkü oyunda herkes bir savaş gemisine sahip olamıyor ve diğer gemilerle birlikte savaşamıyor. Dolayısıyla oyunda oynadığınız süre boyunca savaş gemileri statü ve lüksün simgesi haline gelebiliyor. Eğer buna sahipseniz burada lüksünüz var demektir. Kenarda olduğunuz sürece yolculuğunuzu tam olarak şekillendirebilirsiniz.
 
 
 
Burada yapacağınız seçimlerle dilediğiniz gibi ilerleyebilir ve bir filoya komuta edebilirsiniz. Donanmalar kurabileceğiniz, donanmaları takip edebileceğiniz bu donanmalara üretimde liderlik edebilir, sorumluluk almaktan kaçınamazsınız. Denizlerde ilerleyebileceğiniz ve bu denizleri istediğiniz zaman keşfedebileceğiniz üretimde keşif duygunuzu da ortaya çıkarabilirsiniz. Çünkü oyunun özünde zaten keşif unsurları var. Bu unsurlarla her zaman çevreyi keşfedebilirsiniz ve ortaya çıkmayı bekleyen keşifler sizi bekliyor. Karayipler’de özgürce dolaşabileceğiniz, denizin huzur verici atmosferine adım atabileceğiniz üretimde dilediğiniz gibi ilerleyebilirsiniz.
Son olarak yukarıda da belirttiğimiz gibi oyunda farklı gemilerin bulunduğunu ve bu gemileri de özelleştirebileceğinizden bahsetmiştik. Bu gemileri dilediğiniz gibi özelleştirebilir, dilediğiniz gibi boyayabilir, tasarlayabilir, yükseltebilir veya onarabilirsiniz. Savaşta hasar gören ya da sağa sola çarptığınız gemileri dilediğiniz gibi onarabilir, kendi planınıza göre tekrar sisteme yerleştirebilirsiniz. Deniz savaş mekanikleriyle öne çıkmaya hazırlanan yapımda eğlenceli deniz savaşlarına katılabilir ve filonuza kaptanlık yapabilirsiniz.
 
 
 
Ganimetlerin dağıtımı konusunda tüm sorumluluğu üstlenebilir, burada moral ve isyan durumunuzu kontrol altında tutmaya çalışabilirsiniz. Çünkü elbette elinizdeki filonun moralinin bir süre sonra düşeceğini göreceksiniz ve onları yükseltmek sizin işiniz olacak. Bu nedenle oyunu oynarken bu unsurlara çok dikkat etmeniz gerekiyor. Bu tarz oyunları seviyorsanız bu oyuna göz atabilir ve deneyebilirsiniz. Oyunun Steam sayfası şu an açık olup dilerseniz Steam sayfası üzerinden istek listenize ekleyebilir ve çıktığı gün bildirim alabilirsiniz.

haberdodurga.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort