Ekonomi

Toyota’dan “bZ” kompakt SUV konsepti

Toyota, yeni bZ Kompakt SUV Konsepti’nin örtüsünü global tanıtımla birlikte 2022 Los Angeles Auto Show’da kaldırdı.

Toyota açıklamasına nazaran, “bZ” (Beyond Zero) eser gamını genişletmeyi planlayan şirket, bu yeni konseptle geleceğin nasıl olacağını sergiledi. Aracın dizaynını LA Fuarı’nda gösteren Toyota, aralık ayında ise konsept hakkında daha fazla bilgi vermeye hazırlanıyor.

Toyota bZ Kompakt SUV Konsepti, tam elektrikli olarak tasarlandı. Minimalist dizayna sahip araç, sürdürülebilir gereçlerle birlikte etrafa en az tesir yapacak biçimde geliştirildi. Aerodinamik dizaynıyla ve fütüristik görünüşüyle dikkati çeken bZ Kompakt SUV Konsepti, dinamik performansı, öncü teknolojiyi ve şık görünümü bir ortada sunmayı amaçlıyor.

Konseptin şık tasarım lisanı, aracın premium gereçlerle tamamlanan kabininde de kendisini ortaya koyuyor. Tasarım grubu, burada da Beyond Zero temasından yola çıkarak bitki bazlı ve geri dönüştürülmüş materyallerden yapılan koltuklar üzere birçok çevreci dokunuşa imza attı.

Konseptte yer alan araç içi şahsî asistan ise gelen komutlara karşılık vererek sesli ve görsel olarak şoför yahut yolcularla temas kurabiliyor.

Toyota, Beyond Zero kapsamında karbon nötre giden yolda, gelişmiş, alternatif yakıtlı ve sıfır emisyonlu güç ünitesi teknolojilerini sunmaya devam ediyor.

Çeşitliliğe sahip elektrikli eser gamı da, Toyota’nın 2050 yılında küresel olarak karbon nötr olma amacına ilerlemesine katkı sağlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu